Post

Przekłuty język wygląda fajnie? Naprawdę?!

Torebki dżinsy, wytatuowane ciało, zabawna fryzura, opaska na nadgarstek i przekłuty język! Trend, który rozpoczął się w latach 90. nie wykazuje oznak spowolnienia. Pokolenie lat 90-tych wierzy w wyrażanie siebie i uważa, że sztuka ciała jest najlepszym sposobem, aby to zrobić. Dla nich jest to zabawny sposób komunikowania się. Nastolatki również nie są wykluczone z tego błędnego koła "tego, co jest modne". Mają tendencję do podążania za tym, co wydaje się "biodrowe" i "w". Piercing jest jednym z takich szaleństw, które nabrały rozmachu, ponieważ ludzie szaleńczo za nim podążają. Minęły już dni piercingu w uszach i nosie. Chłopcy i dziewczęta wierzą obecnie w to, że ich postawa niesie się na pępku, rzęsach, brwiach, wargach, pod nosem, a nawet na języku. Tak! Nawet język może być przekłuty i jest podparty trendem. Co więcej, ludzie wydają sporą sumę pieniędzy na przekłucie języka. Czy to jest warte wydanych pieniędzy?

"Ah! To wygląda fajnie!" powiedział facet wskazujący na mężczyznę z przekłutym językiem. Czy to naprawdę wygląda fajnie? Czy to jest bezpieczne? I czy znamy jego konsekwencje? Zakres problemów dentystycznych, które powodują? Piercing języka jest niebezpieczny dla zdrowia jamy ustnej. Stomatolodzy nigdy tego nie popierają. Robią to kwacze w całkowicie niehigienicznych warunkach i ryzykują urazem jakiejś istotnej części; nerwu lub naczyń krwionośnych. Zdecydowanie wywołuje infekcje, ponieważ w Twojej jamie ustnej znajdują się miliony bakterii. Według American Dental Association jama ustna i język mogą puchnąć tak bardzo, że będzie Ci trudno nawet oddychać.

Interesujące jest to, że istnieją różne rodzaje kolczyków na języku, a bardzo znanym wśród wszystkich jest "ćwiek". Są one tak uniwersalne, że mogą być stosowane z prostymi kolczykami sztangicznymi do wielu kolczyków pogrupowanych we wzory i występują w różnych kolorach, materiałach i kształtach. Jeśli są one tak wszechstronne i atrakcyjne, to dlaczego nie zaleca się ich stosowania? To dlatego, że powoduje to pewne poważne konsekwencje, takie jak:

 • Piercing na języku jest nienaturalny, a język nie jest przeznaczony do piercingu. Podczas rozmowy lub jedzenia biżuterii na język uderza o zęby, powodując odpryskiwanie szkliwa. Język jest jedną z najbardziej wrażliwych części naszego ciała, a każda niewłaściwa procedura może spowodować trwałe uszkodzenie.
 • Mięśnie języka są aktywne przez cały dzień; podczas jedzenia, mówienia, picia, a nawet podczas snu. Pierce" lub "ćwiek", stale się przemieszcza, powodując uraz miejsca rany i pompując infekcję w ciele języka.
 • Kłucie zmienia "miejsce spoczynku" języka, podnosząc go z jego naturalnej pozycji i często "gryzie język" podczas jedzenia lub mówienia, zwiększając tym samym ryzyko wystąpienia raka jamy ustnej.
 • Sztanga, którą nosisz w języku, może ocierać się o dziąsła i powodować podrażnienia prowadzące do ich recesji. Język pomaga Ci wydawać wiele dźwięków i umożliwia mówienie, ale przekłuwanie języka może trwale zmienić Twoją mowę.
 • Jeśli nie jest czysty, może gromadzić bakterie, które sprawiają, że oddech ma obrzydliwy zapach! Może zwiększać ilość śliny w jamie ustnej. Przekłuwanie języka i pozostawienie kałuży rożna na pewno nie będzie wyglądać fajnie!
 • Biżuteria językowa może utrudnić proces leczenia stomatologicznego, blokując promieniowanie rentgenowskie. Pikantne i słone jedzenie oraz kwaśne napoje będą powodować dodatkowe szkody.

Bycie chłodnym może w dzisiejszych czasach wiele kosztować. Huh! Jeśli jednak szalejesz za tą modą, podejmij pewne środki ostrożności:

 • Zrób to od ekspertów w ekstremalnych warunkach aseptycznych.
 • Wybierz właściwe miejsce i styl, który do niego pasuje.
 • Upewnij się, że igła jest nowa i nigdy wcześniej nie była używana. Stal chirurgiczna, pełne złoto lub platyna powinny być używane tylko jako materiał do produkcji biżuterii.
 • Wybierz mniejszą kulkę na spodniej stronie języka, aby nie miała ona kontaktu z podłogą języka. W przypadku uprawiania jakiegokolwiek sportu, należy zdjąć biżuterię i założyć ochraniacz na zęby. Jeśli masz już przekłucie, spróbuj przestrzegać pewnych zasad:
 • Zadbaj o swoje zdrowie jamy ustnej poprzez regularne szczotkowanie, nitkowanie i płukanie.
 • Upewnij się, że końcówki Twojej biżuterii są właściwie zamocowane. Staraj się nie igrać z biżuterią, ponieważ może to spowodować oderwanie się zęba. Regularnie sprawdzaj stan uzębienia.

Jeśli jesteś modną dziwką, na pewno zostaniesz poinformowana o tym, co jest "w" i chciałabyś tego przestrzegać, ale przestrzeganie prostych zasad i podejmowanie środków ostrożności może pomóc Ci zabłysnąć stylem.