Post

Ile kosztuje wybielanie zębów?

Stomatologia estetyczna jest bardzo popularną opcją, która daje pacjentom uśmiech, którego pragną: zdrowy, piękny uśmiech. Wybielanie zębów jest popularnym zabiegiem. Dentysta zaleci najlepszą metodę dla Ciebie. To określi koszt i czas potrzebny do wybielenia zębów. Do najpopularniejszych metod rozjaśniania szkliwa należą: metoda nakładkowa, wybielanie za pomocą lamp oraz nakładanie na zęby licówek ceramicznych. Dowiedz się, jaki jest koszt wybielania zębów u dentysty i którą opcję powinieneś wybrać.

Przebarwienia zębów: Przyczyny

Przed określeniem kosztów zabiegów stomatologii estetycznej i odtwórczej ważne jest zrozumienie przyczyn powstawania przebarwień zębów. Naturalny kolor szkliwa jest w dużej mierze determinowany przez geny. Wpływają one na zawartość minerałów w tkankach, wielkość, kształt i odcień zębów. Pielęgnacja jamy ustnej i nawyki profilaktyczne są kluczowe dla wyglądu i zdrowia zębów.

Ważna jest również rola diety, gdyż naturalne barwniki zawarte w herbacie, kawie, słodzonych napojach, czerwonym winie i słodyczach mogą powodować przebarwienia szkliwa. Przebarwienia zębów mogą być również spowodowane paleniem papierosów. Szkliwo z czasem naturalnie ciemnieje. Istnieje sposób na zachowanie białego uśmiechu. Dowiedz się, co trzeba zrobić, aby wybielić zęby, ile to kosztuje i jak można się przygotować.

Przygotowanie do wybielania zębów

Aby wybielanie zębów przyniosło efekty, najważniejszą zasadą jest to, że uśmiech pacjenta musi być zdrowy. Niezbędne jest przygotowanie zębów do zabiegu stomatologii estetycznej. Poniższe zabiegi mogą przygotować Twoje szkliwo do wybielania:

  • skaling,
  • piaskowanie,
  • fluoryzacja.

Skaling, znany również jako. Usuwanie kamienia nazębnego. Zabieg ten kosztuje od 120 do 150 zł. Piaskowanie to świetny sposób na odpowiednie przygotowanie zębów. Polega ono na usunięciu płytki nazębnej. Piaskowanie kosztuje około 120 zł. Fluoryzacja to kolejny krok w procesie higienizacji. Dzięki niej zęby są chronione przed nadwrażliwością. Usługa ta kosztuje 50 zł za fluoryzację piankową, a 100 zł za aplikację lakieru.

Każdy zabieg wymaga opracowania planu i przestrzegania tzw. białej diety. Dotyczy to wybielania zębów wykonywanego w gabinecie stomatologicznym za pomocą lasera, nakładek lub wybielania światłem. Ważne jest, aby unikać czerwonego mięsa, kolorowych owoców, czekolady oraz barwiących przypraw, takich jak curry, kurkuma, kawa, herbata i alkohol. Lepiej wybierać nabiał, owoce morza, banany i jasne warzywa, przetwory, białe pieczywo, sosy z jogurtów i śmietany.

Stomatolog może wykonać wybielanie zębów: koszt i czas

Wiele osób jest ciekawych, jaki jest koszt wybielania zębów u dentysty. Koszt zależy od indywidualnych zaleceń stomatologa oraz zastosowanych metod, materiałów i produktów wybielających. Koszt wybielania zębów w sumie wynosi 600 zł. W celu ustalenia kosztu wybielania zębów konieczna jest konsultacja ze specjalistą, a także czas i zalecenia stomatologa.

Wybór techniki przez stomatologa również będzie miał wpływ na wymagany czas. Po konsultacji ze specjalistą skuteczne są zarówno techniki wybielania w gabinecie, jak i w domu.

Lampa

Wybielanie za pomocą lampy można wykonać w 60 minut. Dentysta oceni kolor zębów, zabezpieczy dziąsła i wargi preparatem wybielającym, a następnie nałoży żel na łuki zębowe. Po kilku minutach żel jest ponownie nakładany i odsłaniany. Następnie stomatolog usuwa żel, żywicę chroniącą dziąsła i nakłada lakier fluorowy, aby zmniejszyć wrażliwość zębów.

Overlays

Leczenie nakładkowe może trwać kilka dni. Nakładki trzeba będzie nosić codziennie wraz z żelem wybielającym.

Licówki

Natychmiastowy efekt maskowania lub nakładania licówek uzyskuje się dzięki zastosowaniu techniki zwanej "mapowaniem". Może on trwać kilka lat, jeśli jest odpowiednio pielęgnowany. Licówki wyglądają naturalnie i są odporne na przebarwienia i próchnicę.

Która technika wybielania jest najbardziej opłacalna?

Jednorazowa opłata za całą kurację jest lepszym rozwiązaniem niż kupowanie ich wszystkich osobno. Nie warto też konsultować wybielania zębów ze specjalistą. Nieodpowiednie przygotowanie może doprowadzić do nierównomiernego wybielenia, a nawet podrażnienia dziąseł. Stomatolog może wykonać spersonalizowane nakładki na podstawie wycisku zębów. Dzięki temu mogą one dokładnie dopasować się do pracy stomatologicznej pacjenta. Stomatolog określi również intensywność i czas potrzebny do bezpiecznego i skutecznego zakończenia leczenia. Pacjent nie jest pozostawiony z żadnymi podrażnieniami, a usługa jest wykonana dokładnie.

Czy warto ponieść koszty wybielania zębów?

Jeśli chcesz mieć biały uśmiech, to wybielanie zębów jest najlepszym rozwiązaniem. Ceny są rozsądne jak na jakość i długotrwałość zabiegu. Specjalistyczna opieka stomatologiczna zapewnia bezpieczeństwo i zadowolenie pacjenta. Niektóre zabiegi mogą trwać przez wiele lat.

Dowiedz się więcej na stronie cdcstomatologia.pl