Post

Implanty czy tradycyjne protezy? Zadaj sobie następujące pytania podczas dokonywania wyboru

Jeśli chcesz przywrócić swój uśmiech z powodu rozległej utraty zębów, musisz podjąć kluczową decyzję. Czy zdecydujesz się na tradycyjne protezy? Czy zdecydujesz się na implanty zębów? Naprawdę nie ma konkursu, jeśli wziąć pod uwagę zalety implantów.

Porównajmy konwencjonalne protezy ruchome i implanty zębowe.

Feel

Protezy są mocowane bezpośrednio na dziąsłach. Implant zębowy jest mocowany chirurgicznie w kości szczęki, podobnie jak oryginalne zęby. Protezy pasują tak, jakby w jamie ustnej znajdowała się przeszkoda. Osoby noszące protezy twierdzą, że są one nieporęczne i niewygodne. Implanty są odczuwane i funkcjonują jak prawdziwe zęby.

Czy podoba Ci się pomysł umieszczenia w ustach kleju?

Efektywne lata

Protezy zębowe wystarczają zwykle na 7 do 15 lat. Jak wspomniano wcześniej, w miarę jak kości szczęk zmieniają swój kształt, protezy muszą być dopasowywane. Stałe implanty stomatologiczne montuje się raz. to najtrwalsze rozwiązanie.

Czy chcesz trwale zastąpić zęby i zachować zdrowie jamy ustnej?

Koszt

Protezy zębowe to najtańsze rozwiązanie. Ale za to się płaci. Chociaż protezy są tańsze, są podatne na problemy. Implanty mają wyższy koszt początkowy, ale są opłacalne ze względu na fakt, że bardziej przypominają oryginalne zęby.

Co jest ważniejsze niż mówienie, jedzenie i smakowanie? Ile warta jest Twoja kość szczękowa?

Utrata kości

Jest to ogromna zaleta, ale stosunkowo mało znana osobom, które nie wiedzą zbyt wiele na temat implantów stomatologicznych. Protezy zębowe z czasem prowadzą do zaniku kości. To pogorszenie stanu kości powoduje zmianę kształtu kości szczęki. Implanty pomagają stymulować kości szczęki i żuchwy. Ta stymulacja kości pomaga zachować jej kształt, a tym samym strukturę twarzy. Jest to jeden z powodów, dla których osoby noszące protezy zębowe muszą je stale relinkować. Co to jest reline? Relining to odnowienie strony tkankowej protezy. Do protezy dodaje się materiał. Częściowym powodem, dla którego użytkownicy protez potrzebują okresowych relinii, jest kurczenie się kości szczęk. W miarę jej cofania się zmieniają się kontury szczęki.

Czy chcesz zastąpić swoją kurczącą się kość szczęki akrylem?

Mowa

Protezy często przeszkadzają w mówieniu. Zwłaszcza jeśli poruszają się w jamie ustnej. Implanty nie przeszkadzają w mówieniu. Ponieważ implanty zębów są bezpiecznie zakotwiczone w kości szczęki, w ogóle nie ograniczają mowy.

Czy chcesz mieć możliwość łatwego mówienia?

Jedzenie

Protezy zębowe wymagają unikania pewnych pokarmów. Żucie lepkich i twardych pokarmów z protezą jest trudne lub wręcz niemożliwe. Nie tylko trudniej jest żuć te pokarmy, ale również nie można ich usunąć z protezy po jedzeniu. Osoby noszące protezy często muszą zrezygnować ze steku, surowych warzyw, popcornu, łuskanych orzechów, lepkich cukierków i masła orzechowego. Implanty przywracają pewność siebie w żuciu każdego rodzaju pokarmu.

Z jakich pokarmów chcesz zrezygnować?

Mamy nadzieję, że dowiedziałeś się czegoś na temat krytycznego wyboru, jaki masz do dyspozycji, rozważając opcje wymiany zębów. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o zaletach implantów stomatologicznych, umów się na konsultację już dziś.

Skontaktuj się z dentystą z Yumy:

928-783-0804

Lokalizacja (dotknij, aby otworzyć w Google Maps):

1630 S Pacific Ave Ste 104
Yuma, AZ
85365

ArticleID 8347