Post

4 powszechne błędy w higienie jamy ustnej popełniane przez kobiety

Piękny uśmiech zdradza więcej na temat Twojego zdrowia niż mogłoby się wydawać.

Wszyscy słyszeliśmy to już wcześniej: mycie zębów dwa razy dziennie jest najważniejsze. Jednak jeśli chodzi o naszą rutynę higieny jamy ustnej, nie powinniśmy na tym poprzestać. Choroby dziąseł i próchnica, jeśli nie są kontrolowane, mogą zniszczyć pomocnicze struktury zębów, a tym samym zwiększyć ryzyko wystąpienia u nas chorób układu krążenia. Wiele badań kohortowych i naukowych wykazuje związek między utratą zębów, zbliżającymi się zdarzeniami sercowo-naczyniowymi, cukrzycą, a nawet śmiercią.

Dlatego tak istotne staje się utrzymanie naszych zębów i dziąseł w zdrowiu poprzez zaszczepienie dobrych praktyk higieny jamy ustnej. Chociaż regularne szczotkowanie i nitkowanie zębów może wydawać się dość łatwym procesem, ale pewne proste, niezamierzone błędy mogą sprawić, że proces ten będzie mniej skuteczny niż wymagany. Pewne wspólne wpadki w higienie jamy ustnej i sposoby, które pozwolą nam utrzymać nasze perłowe biele w zdrowiu są następujące:

1. SPIESZYMY SIĘ

Nie spiesz się podczas szczotkowania, mówi gen. Vimal Arora, CCO w Clove Dental w Indiach. "Ważne jest, aby szczotkować powoli, lekko i delikatnie". Indyjskie Stowarzyszenie Stomatologiczne zaleca szczotkowanie zębów przez pełne dwie minuty, dwa razy dziennie. Unikaj szczotkowania w ruchu tam i z powrotem. Może to prowadzić do uszkodzenia dziąseł i szkliwa zębów.

szczoteczka

2. UŻYWAMY NIEWŁAŚCIWEGO RODZAJU SZCZOTECZKI

Używaj szczoteczek z miękkim włosiem. Unikaj twardych szczoteczek - mówi dr Arora. Oto dlaczego: Dziąsła mają predyspozycje do kurczenia się lub cofania z wiekiem, nawet jeśli dziąsła są zdrowe. Chociaż ząb powyżej linii dziąseł jest wykonany ze szkliwa, cement jest najbardziej zewnętrzną warstwą powierzchni korzenia i nie jest tak odporny na próchnicę, mówi dr Arora. "Tak więc, jest to konieczne, jak się starzejemy, aby być nieugięty z nitkowania i delikatnie szczotkowanie za pomocą miękkiej szczoteczki do zębów".

3. POMIJAMY NITKOWANIE (LUB NITKUJEMY TYLKO PRZED WIZYTĄ U DENTYSTY)

Nitkowanie działa najlepiej, gdy jest wykonywane codziennie, mówi Dr. Aarti, BDS, GM Clove Dental. Nitkowanie redukuje bakterie znajdujące się między zębami i dziąsłami. Sugeruje ona, aby poświęcić czas na nitkowanie między zębami. Mówi ona: "Poświęć czas na zawinięcie nici wokół każdego zęba i zejście w dół, aż do dziąseł. Prowadzi to do zmniejszenia ryzyka, że mamy choroby przyzębia lub wczesnej utraty zębów."

4. NIE PIJEMY WYSTARCZAJĄCEJ ILOŚCI WODY

Woda odgrywa istotną rolę w zdrowiu jamy ustnej i w zapobieganiu suchości w ustach, która może być problematyczna w miarę starzenia się. Osiem filiżanek wody dziennie pozostaje ogólną wytyczną. "Suchość w jamie ustnej może być spowodowana lekami (na serce i ciśnienie krwi), brakiem wody lub po prostu naturalnym spadkiem produkcji śliny wynikającym z biologicznego starzenia się" - mówi dr Aarti. Suchość w jamie ustnej umożliwia rozwój bakterii i grzybów, co prowadzi do nieświeżego oddechu i próchnicy zębów. Zaplanuj więc regularne, 6-miesięczne wizyty u dentysty, aby uchronić się przed zaniedbaniem.

Więcej na: http://zielonabazylia.pl/