Post

Piana z ust: Czy prawidłowo szczotkujesz zęby?

W tym wpisie dentysty z Yuma w Yuma i Fortuna Foothills AZ omawiamy szczegóły dotyczące szczotkowania zębów. Kluczem do maksymalnego wykorzystania pasty do zębów jest uzyskiwanie dużej ilości piany podczas szczotkowania.

Uzyskanie dobrej piany jest możliwe dzięki wstępnemu zwilżeniu szczoteczki, a następnie szczotkowaniu zębów pod kątem 45 stopni. Piana pomaga usuwać resztki jedzenia z zakamarków jamy ustnej. Po zakończeniu szczotkowania rozetrzyj szczoteczkę, aby pozbyć się resztek jedzenia.

Materiały ścierne zawarte w paście do zębów mają za zadanie polerować zęby bez uszkadzania szkliwa. Ze względu na substancje ścierne najlepsze są miękkie szczoteczki do zębów. Twardsze włosie może zagrażać szkliwu i linii dziąseł.

Fluor zawarty w paście do zębów wspomaga remineralizację zębów. Wymaga to czasu, więc upewnij się, że szczotkujesz zęby przez co najmniej 2-3 minuty i że piana rozprowadza się po całej jamie ustnej.

Ważnym elementem czyszczenia zębów jest nitkowanie. Nie ma znaczenia, czy nitkujesz zęby przed czy po szczotkowaniu. Dostępne są różne rodzaje nici dentystycznych i wszystkie są skuteczne. Zalecamy jednak stosowanie nici sznurkowych zamiast uchwytów do nici, ponieważ dzięki nici sznurkowej można dotrzeć do wszystkich zębów.

W The Yuma Dentist w Yuma i Fortuna Foothills AZ chcemy, aby wszyscy nasi pacjenci szczotkowali i nitkowali zęby dwa razy dziennie. Mieszkańcy Foothills, Winter Haven CA i Somerton powierzają nam swoje zdrowie zębów, umawiając się na badania kontrolne dwa razy do roku. Nasze usługi obejmują stomatologię ogólną i estetyczną. Umów się na wizytę już dziś!

Skontaktuj się z dentystą z Yumy (dotknij, aby otworzyć w Google Maps):

The Yuma Dentist - Pacific Avenue
1630 S Pacific Ave Ste 104
Yuma, AZ 85365928-783-0804

Dentysta w Yumie - Fortuna Foothills
11231 E Commercial Centre Loop Ste 105
Yuma, AZ 85367928-783-8300

ArticleID 6935