Post

Pierwsza wizyta dziecka u dentysty

Pierwsza wizyta stomatologiczna dziecka jest pełna niepokoju zarówno dla rodziców, jak i dla dziecka. Często zależy to od rodziców, jak przygotowali dziecko do wizyty i czy przeżycia stomatologiczne będą przyjemne czy traumatyczne. Dziecko na pewno nie będzie czuło się komfortowo w obcym środowisku gabinetu stomatologicznego. I zazwyczaj mają duże obawy i strach przed nieznanym.

Najlepszy wiek do zaplanowania wizyty u dentysty

Pierwsza wizyta dentystyczna dziecka powinna mieć miejsce w każdym momencie po pojawieniu się pierwszych kilku zębów, co ogólnie rzecz biorąc ma miejsce, gdy dziecko osiąga wiek jednego roku. Wizyta u dentysty jest również uzasadniona, jeśli na ząbkach pojawią się czarne plamy.

Przygotuj swoje dziecko na wizytę u dentysty

Rodzice odgrywają ważną rolę w przygotowaniu dziecka do wizyty dentystycznej. Rodzice sami będąc zatroskani mogą nieświadomie zaszczepić dziecku strach i opór przed leczeniem. Aby przygotować dziecko do czucia się komfortowo w otoczeniu stomatologicznym, rodzice muszą zacząć przygotowywać je na kilka dni przed wizytą. W żadnym momencie nie należy straszyć dziecka przed dentystą, mówiąc mu, że poprosimy go o usunięcie zębów.

Rodzice powinni mówić o wizytach u stomatologa tylko z pozytywnymi skojarzeniami (zarówno przed jak i po każdej wizycie). Nie powinni mówić o takich słowach jak: wiercenie, bolesne, bolesne, bolesne, iniekcja, igła itp.

Jednym z najlepszych sposobów przygotowania dziecka jest rozpoczęcie zabawy "Dentysta - dentysta w domu", na przykład "liczenie zębów", "kształt zębów", śpiewanie piosenek o szczotkowaniu zębów. Zwroty, których można użyć do opisania pierwszej wizyty w gabinecie dentystycznym, "dentysta będzie łaskotał Twoje zęby", "będzie malował witaminy na Twoich zębach, aby były mocne". Te małe środki na pewno pomogą w budowaniu zaufania do dziecka.

Pierwszą wizytą dziecka powinno być pozwolenie na wizytę w gabinecie dentystycznym w celu "oględzin i radosnej jazdy na fotelu". Dentysta na ogół nie rozpoczyna leczenia na pierwszej wizycie i lubi poznawać dziecko i zaprzyjaźniać się z nim. To wszystko sprawia, że dentysta odgrywa również ważną rolę w łagodzeniu lęku przed dzieckiem.

Chirurdzy dentystyczni są specjalnie przeszkoleni, aby być przyjaznymi pacjentom i stosować techniki, dzięki którym dziecko w ogóle nie czuje bólu. Zasadniczo naszym ostatecznym celem jest zapewnienie dziecku absolutnego komfortu, a także zminimalizowanie niepokoju podczas wizyty w gabinecie dentystycznym, aby zapewnić, że traumatyczne przeżycia nie wywołają długotrwałego strachu, który może na zawsze odsunąć dziecko od dentysty, co doprowadzi do zaniedbania higieny jamy ustnej, a tym samym otworzy bramę zdrowia jamy ustnej, wpływając na ogólny stan zdrowia.

Jak wybrać dentystę?

Wybór stomatologa jest bardzo ważny i musi być dokonany w oparciu o pewne przemyślenia i badania. Instynktownie Twój własny dentysta byłby rozsądnym wyborem, ale może nie być właściwym. Pedodonta będzie lepszym wyborem, ponieważ lepiej rozumie problemy dzieci i jest dobrze wykwalifikowany w tej dziedzinie. Należy wybrać dentystę, który jest cierpliwy, przyjazny i poświęca czas i uwagę. Dentysta musi wiedzieć o technikach zachowania dziecka, jego rozwoju i rozwoju. Wszystko to pomoże w zapewnieniu dziecku jak najlepszej opieki dentystycznej.

Rodzice powinni być zaangażowani w proces leczenia i należy zadać im kilka pytań:

1. Czy dentysta przywiązuje wagę do profilaktyki? Obejmowałaby ona 6 miesięcznych badań kontrolnych, zdjęcia radiologiczne w celu wykrycia jamy ustnej (w razie potrzeby), edukację dietetyczną, itp.

2. Czy rozmawiają z dzieckiem o szczotkowaniu i nitkowaniu zębów? Czy edukują dziecko czy nie?

3. Czy w klinice stosuje się środki uszczelniające jako środek zapobiegawczy?

4. Czy w klinice jest jakiś Pedodonta.

5. Jakich metod będzie używał dentysta, aby zapewnić dziecku komfort i zadowolenie? Pomocny jest również wybór przyjemnie wyglądającego, kolorowego gabinetu. Dzieci są bardzo szczęśliwe w klinice, w której znajdują się zabawki, kolory, kreskówki itp.

6. Czy używają najlepszej sterylizacji w klinice i czy wszystkie narzędzia są woreczkowane po autoklawowaniu.

7. Czy podczas wykonywania zdjęć rentgenowskich używają sprzętu chroniącego przed promieniowaniem 8. Czy przechowują dokumentację cyfrową do wykorzystania w przyszłości. 7. Czy używają sprzętu chroniącego przed promieniowaniem podczas wykonywania zdjęć rentgenowskich?