Post

Jak powstrzymać ból zębów


Niedawno napisaliśmy bloga o bólu zębów i odkryliśmy, że istnieje wiele powodów, dla których ktoś może mieć ból zębów. Ale przezwyciężenie bólu zęba jest dość proste, a odpowiedź na palące pytanie, jak powstrzymać ból zęba, brzmi: zobacz się z dentystą.

Regularne wizyty u dentysty wspomagają ogólny stan zdrowia i mają na celu przede wszystkim profilaktykę, ale jeśli zdarzy się coś złego lub nie nadążasz za zdrowymi nawykami w jamie ustnej, możesz być zmuszony do pilnej wizyty u dentysty.

Jak powstrzymać ból zębów

Ważne jest, aby jak najszybciej spotkać się z dentystą:

  • Miałeś uraz zębów, taki jak wypadek sportowy, poślizgnięcie i upadek, wypadek lub inny uraz jamy ustnej.
  • Straciłeś wypełnienie
  • Masz ropień zęba
  • Masz ból, rany i/lub obrzęk w ustach lub szczęce.
  • Masz luźny lub utracony ząb dorosłego

Ból zębów w wyniku wypadku, infekcji lub nieznanej przyczyny, oznacza, że należy jak najszybciej skontaktować się z dentystą. Większość stomatologów ma otwarte terminy wizyt w nagłych wypadkach, dzięki czemu można uzyskać ulgę tak szybko, jak to możliwe. Bez recepty leki przeciwbólowe pomogą zmniejszyć ból, ale nie są przeznaczone do leczenia jakiegokolwiek problemu. Jeśli nie jesteś pewny, zadzwoń do swojego gabinetu dentystycznego, aby pomóc w rozwiązaniu problemu i określić stopień jego nasilenia. Pamiętaj, że lepiej jest bezpiecznie niż żałować, gdy ustalasz, jak powstrzymać ból zębów.

 Jak powstrzymać ból zębów (zanim się zacznie)

Ale najlepszym sposobem na powstrzymanie bólu zębów jest zapobieganie mu! Dlatego twój dentysta chce cię widzieć przynajmniej dwa razy w roku. To właśnie te wizyty pozwalają na wczesne wykrycie potencjalnych problemów. Dodatkowo, ta profilaktyczna opieka może:

Zapobieganie osadzaniu się płytki, która prowadzi do ubytków
Zajmij się zapaleniem dziąseł, zanim zacznie się rozwijać.
Rozwiązywanie wszelkich problemów, w tym zgryzania, zgrzytania zębami, nawyków jamy ustnej, próchnicy, nadwrażliwości zębów i innych.
Zapewniają możliwość omówienia zagadnień kosmetycznych i ogólnych tematów stomatologicznych
Pomóżcie trzymać pieniądze w kieszeni! Nadążanie z opieką profilaktyczną pomoże Ci uniknąć większych kosztów później w przypadku poważniejszych problemów z zębami.
Ból zębów nie jest normalny, więc jeśli odczuwasz go pomiędzy regularnymi wizytami, skontaktuj się z dentystą, aby ustalić, czy powinieneś się z nim zobaczyć. Często wczesne leczenie zapobiega większym problemom.

Najlepsze praktyki w zakresie opieki dentystycznej

Ogólnie rzecz biorąc, dentysta zaleca szczotkowanie zębów dwa razy dziennie, codzienne nitkowanie, codzienne płukanie bezalkoholowymi płynami do płukania jamy ustnej i żucie gumy bez cukru po posiłkach, gdy nie można ich szczotkować. Porozmawiaj z dentystą o rutynowej opiece dentystycznej, a także o wszelkich problemach zdrowotnych, jakie masz, takich jak cukrzyca, palenie tytoniu, choroby serca i czy bierzesz leki, czy jesteś w ciąży.

Pamiętaj, że Twój dentysta jest częścią Twojego zespołu opieki zdrowotnej i jest tu po to, aby pomóc Ci mieć zdrowy uśmiech przez całe życie. Szukasz gabinetu dentystycznego w swojej okolicy? Znajdź dentystę tutaj.