Post

JAK CHRONIĆ ZĘBY PODCZAS ZIMY?

Jak chronić zęby podczas zimy:

Jama ustna jest lustrzanym odbiciem ciała, dlatego dbanie o nasze zęby staje się zawsze obowiązkowe. Jednak zimą, podobnie jak reszta naszego organizmu, zęby potrzebują dodatkowej delikatnej pielęgnacji. Oto więc jak dbać o nasze zęby podczas zimy.

  • Szczotkowanie zębów jest genialne, ale nie na długo. American Dental Association zaleca szczotkowanie zębów nie dłużej niż 2-3 minuty. Zbyt gorliwe szczotkowanie zębów może spowodować ścieranie szkliwa powodujące nadwrażliwość. Tak, wszyscy jesteśmy nieco bardziej głodni zimą, ale powiedzmy "tak" gorącym napojom zamiast kwaśnych napojów gazowanych, które mogą ponownie zniszczyć zewnętrzną warstwę szkliwa i spowodować nadwrażliwość.
  • Innym powodem do unikania kwaśnych potraw jest Canker Sores, który może być wynikiem delektowania się ulubionymi zimowymi smakołykami. Żywność o wysokiej kwasowości może być czynnikiem sprawczym (Mayo Clinic, USA), więc jeśli popijałeś cydr lub wdychałeś pikantne przysmaki w czasie wakacji, odleżyny raka mogą być przyczyną i zniszczyć Twoją zabawę. Jeśli już cierpisz, spróbuj wymieszać jedną łyżeczkę soli i pół kubka wody, aby pomóc oczyścić rany i przyspieszyć gojenie. Bezalkoholowe roztwory, takie jak Colgate® Peroxyl® Mouth Sore Rinse Rinse mogą być również stosowane w celu złagodzenia bólu.
  • Zimą jeszcze jedną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest ograniczenie spożycia cukru. Chociaż zimą chodzi tylko o jedzenie w postaci pałeczek, a ponieważ w okresie zimowym spożywa się mniej wody/płynów, takie jedzenie ma większe szanse na spowodowanie ubytków. Jeśli ktoś już cierpi na nadwrażliwość, to oddychaj przez nos, a nie przez usta, tak aby zęby były chronione, a zimne powietrze nie pogłębiało problemów nadwrażliwości.
  • Należy stosować pasty do zębów z fluorem lub pasty do zębów, które są gładkie i nie mają granulek, ponieważ mogą ścierać zęby powodując nadwrażliwość.
  • Narażenie na ostre zimowe słońce może również powodować bolesne zimno (University Health Services of the University of Wisconsin-Madison).
  • Spędzanie czasu na świeżym powietrzu podczas zimy może w najgorszym możliwym czasie zdecydowanie nasilić odleżyny spowodowane zimnem. Aby uniknąć odleżyn, upewnij się, że skóra wokół ust jest chroniona.
  • Staraj się zakryć usta podczas zabawy w zimną, wietrzną pogodę i utrzymywać kąciki ust w czystości, aby uniknąć rozwoju bakterii. Ponadto, utrzymuj niski poziom stresu i przytulaj się do koca, aby dobrze spać.
  • Nie zaciskaj zębów, jeśli czujesz zimno, upewnij się, że masz na sobie odpowiednie ciepłe ubranie, aby utrzymać ciepło.
  • Nie gryź na niczym bardzo zimnym, ponieważ zimą istnieje duże prawdopodobieństwo ugryzienia przez mróz, co często zdarza się podczas gryzienia lodów podczas zimy.

Zimy są tak samo przyjemne jak każda inna pora roku i aby cieszyć się nimi bardziej wraz z choinką i santą, wraz z człowiekiem śniegiem upewnij się, że dobrze dbasz o swoje zęby, aby zjeść wszystkie smakołyki w okresie świątecznym.